loading

Straipsniai

L. Orr’o knyga “Atsisakykite įpročio mirti”

Tarkime, jūs turite stiklinę su vandeniu, kurios dugne yra purvo sluoksnis (sena užsistovėjusi energija) ir imate į ją nenutrūkstama srove pilti šviežią vandenį (nauja energija); pirmiausia sujudintas purvas sukyla ir sudrumsčia vandenį. Kai jūs toliau pilate šviežią vandenį, purvas palaipsniui išsiplauna ir jums lieka stiklinė šviežio, švaraus vandens, ir jūs pereinate į integracijos ir baigtumo būseną.

Rebefinge prana, arba gyvybinė energija, yra kaip šviežias vanduo; sena užsistovėjusi gimimo ar tėvų auklėjimo energija yra tirštas purvas. Kai purvo sluoksnis glūdi stilinės dugne, jūsų prana yra užspausta. Kai purvas yra pakeliamas šviežio vandens srove, jūs įeinate į pereinamą būseną, vadinamą aktyvacija. Kai visas purvas yra išplaunamas ir telieka švaraus, gryno vandens stiklinė, jūs pereinate į integraciją ir užbaigimą.

Leonardas pastebėjo, kad prieš išmokstant tinkamai kvėpuoti, užsistovėjusi energija yra fiziškai prilaikoma paviršutiniško kvėpavimo: tai yra malšinimo mechanizmas. Šioje būsenoje vos galime funkcionuoti. Užsistovėjusi energija formuoja, kuria ir lipdo mūsų gyvenimą tokiu būdu, kuris apriboja mūsų išraišką ir individualumą. Užsistovėjusi energija taip pat kuria įtampą ir skausmingus kūno pojūčius, ilgainiui vedančius prie ligų ir galų gale prie nepagydomų ligų ir mirties.

Rebefinge kvėpavimas yra išlaisvinamas sesija po sesijos. Daugumai žmonių pavyksta patirti ką reiškia kvėpuoti ne tik oru, bet ir prana.

Reikia pasakyti, kad prana yra net gyvybiškai svarbesnė mūsų egzistavimui nei oras. Be jos mes negalėtumėm egzistuoti nei vienos sekundės. Nors mes ir įkvepiame praną kartu su oru, darome tai nesąmoningai ir įkvepiame jos be galo mažą kiekį – pakankamą tik palaikyti kūną gyvą, bet neužtektinai, kad bent pradėtume jausti jos neįtikėtinas gydančias galias.

20 sujungtų įkvėpimų – rebefingo praktikos pamatas

Galite šį pratimą daryti bet kada, kai tik pajausite poreikį. Tačiau pirmąją savaitę rekomenduojama jį daryti tik kartą per dieną:

1. Padarykite 4 trumpus įkvėpimus ir savaiminius iškvėpimus.
2. Tada padarykite vieną ilgą įkvėpimą.
3. Kvėpuokite per nosį.
4. Padarykite 4k. po 5 įkvėpimus, tai yra 4 trumpus įkvėpimus, po kurių seka ilgas įkvėpimas; pakartokite tai 4k. be sustojimo – iš viso 20 sujungtų įkvėpimų/iškvėpimų.

Sujunkite įkvėpimą su iškvėpimu taip, kad vienas kvėpavimo ratas būtų sujungtas, be pauzių. Visi 20 įkvėpimų yra sujungti iškvėpimais, tad turite 20-ties sujungtų įkvėpimų/iškvėpimų seriją be pauzių. Sąmoningai ir neįsitempdami įtraukite įkvėpimą, o iškvėpdami visiškai atsipalaiduokite ir visa laiką išlaikykite įkvėpimą ir iškvėpimą vienodo ilgio. Naudokite ilgą įkvėpimą tam, kad kiek įmanoma daugiau, bet nepersistengdami pripildytumėte plaučius ir visiškai atsipalaiduotumėte iškvėpdami.

Kvėpuokite greičiu, kuris bus jums natūraliausias. Labai svarbu, kad kvėpavimas būtų laisvas, natūralus ir ritmiškas, o ne priverstinis ar kontroliuojamas. Tai leidžia kvėpuoti ne tik oru, bet ir prana. Kadangi dauguma jūsų išsiugdėte prastus kvėpavimo įpročius, galite jausti įvairius fizinius pojūčius: galvos svaigimą arba dilgčiojimą galūnėse, veide. Jei šį pratimą darysite kasdien, pastebėsite, kad pojūčiai gali pasikeisti ir tapti mažiau užgožiančiais, bet labiau generuojančiais gydymą. Tai rodys, kad jūs mokotės sąmoningo kvėpavimo ir jūsų kūnas gauna tiesioginę naudą. Kasdienė šio pratimo praktika išmokys jus daugiau apie kvėpavimą, nei jūs išmokote per visa savo gyvenimą. Jei norėsite procesą pagreitinti, susiraskite profesionalų rebeferį ir susitarkite dėl privačių sesijų ciklo.

Hiperventiliacija

Kai pradedate rebefingo kvėpavimo ciklą – tai yra įtraukiate įkvėpimą, atsipalaiduojate iškvėpdami ir kvėpuojate sujungtai arba ratu, be pauzių – įkvėpimas išsilieja ir tampa iškvėpimu, o iškvėpimas išsilieja ir tampa įkvėpimu. Kai jūs tai darote, pradedate jausti dilgčiojimus ir virpesius įvairiose kūno dalyse ar visame kūne. Senos, užsistovėjusios energijos sluoksnis yra sujudinamas ir pereina iš latentinio būvio į aktyvųjį. Medicinoje tai vadinama hiperventiliacija, kuri apibrėžiama kaip persikvėpavimas ir laikoma negalavimu.

Hiperventiliacija – tai ne liga. Tai vykstantis gijimo procesas, kompensuojantis tai, kad visą savo gyvenimą jūs subventiliavote. Tai taip pat gijimo procesas, panaikinantis žalą, padarytą jūsų kvėpavimo mechanizmui gimimo metu.

Vienas iš hiperventiliacijos simptomų, kurį patiria dauguma žmonių, yra fenomenas, vadinamas tetanija – laikinas nevalingas sąnarių ir raumenų (paprastai rankų ar veido) sutraukimas. Tai jūsų kūno bandymas parodyti kaip visą gyvenimą “stipriai laikėtės”. Jei priešinsitės sutraukimui, tetanija gali jus taip surakinti, jog manysite, kad niekada daugiau nepajudėsite. Išsilaisvinimas visada eina per jausmų pajautimą, o ne juos ignoruojant. Jei leisite sau pajausti tai, kas vyksta ir pojūčius įvardinsite, ir jiems nesipriešinsite, tetanija praeis.

Privačios sąmoningo kvėpavimo sesijos ir seminarai gyvai bei nuotoliu, Lietuvoje ir užsienyje, savaitgalio stovyklos.

Kontaktai

Visos teisės saugomos ©2025 Amarilis.lt